Tvarovky

Tvarovky z keramických vláken

Keramické tvarovky jsou vyráběny ze žárovzdorných hlinitokřemičitých vláken Fiberfrax, které je vyráběno tavením čistých surovin a poté rozvlákněním taveniny rotačním způsobem.Po smísení těchto vláken s organickými a neorganickými pojivy jsou vakuovou technologii vyráběny tvarovky. Způsob této výroby umožnuje vyrábět různé tvary, tloušťky a objemové hmotnosti finálních výrobků, které se uplatňují především jako: pecní hledítka, vtokové soustavy, izolace nálitků, sklářské trumly, izolace kokil, vzorkovací lžíce atd.

  Tvarovky z keramických vláken 1250-1500°C
Tvarovky z bio vláken

Tvarovky z Biovláken jsou vyráběny z AES vláken Insulfrax, které je vyráběno tavením čistých surovin a poté rozvlákněním taveniny rotačním způsobem.Po smísení těchto vláken s organickými a neorganickými pojivy jsou vakuovou technologii vyráběny tvarovky. Způsob této výroby umožnuje vyrábět různé tvary, tloušťky a objemové hmotnosti finálních výrobků, které se uplatňují především jako: pecní hledítka, vtokové soustavy, izolace nálitků, sklářské trumly, izolace kokil, vzorkovací lžíce atd.

  Tvarovky Insulfrax - 1200°C
  Tvarovky Isofrax - 1260°C
Flexi-tvarovky

Oproti běžným tvarovkám jsou Flexi tvarovky charakteristické svou pružností. Tato vlastnost může být výhodou zejména v aplikacích vyžadující měkkost a pružnost., např. tam kde jsou použita jako těsnění a tam kde dochází k praskání běžných tvarovek.

  Flexi-tvarovky - 1250-1500°C
Katalogy